Solar Aydınlatma Bir Çevre Dostudur.

Güneş enerji sistemi elektik üretimi ve aydınlatmada kullanılır. Uzun ve sürekli kullanılacak aydınlatma cihazları arasında ilk sırada yer alır. Aydınlatma cihazlarından olan solar, güneş pilleri ve güneş panelleri tarafından enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Elektrik şebekesi üzerinden gerçekleşen aydınlatmalara göre solar aydınlatma cihazları üstün özelliklere sahiptir.
Bu haber 2017-02-22 11:27:50 eklenmiştir

Güneş enerji sistemi elektik üretimi ve aydınlatmada kullanılır. Uzun ve sürekli kullanılacak aydınlatma cihazları arasında ilk sırada yer alır. Aydınlatma cihazlarından olan solar, güneş pilleri ve güneş panelleri tarafından enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Elektrik şebekesi üzerinden gerçekleşen aydınlatmalara göre solar aydınlatma cihazları üstün özelliklere sahiptir. Kullanma ve onarma maliyeti bulunmamaktadır.  Ucuz, ekonomik ve tasarruflu olması ile dikkat çekmektedir. Genel olarak dış mekânlarda kullanımı tercih edilir.  Tercih edilirliğinin en önemli sebebi çevre dostu olmasıdır.  Elektrik şebekesinden ayrılan en önemli özelliği kolay kullanımı, kuruluma ihtiyaç duyulmaması, onarım ve bakım masraflarının olmamasıdır. Bu özellik aydınlatma cihazların geniş kessimler tarafından kullanımında aracılık etmektedir. Günümüzde aydınlatma amaçlı kullanıldığı gibi şarj amaçlı kullanıldığı da görülmektedir.

Solar Aydınlatma Nedir?

 

Güneş enerji panelleri ve güneş pilleri üzerinden aldıkları enerjiyi depolayan, depolanan güneş ışınlarını inverter ile elektrik enerjisine çevirerek fotovoltatik pillere aktaran sisteme solar aydınlatma denir. Kendi elektriğinizi kendinizin üretebilmesi gibi bir alternatif sunan sistem çeşitli avantajlar sunmaktadır. Sistem kurulumunda elektrik panosu ve bu panoda toplanan kablolara yer verilmemektedir. Çevreye karşı duyarlıdır. Aydınlatma hücreleri bağımsız olarak çalışır. Kullanılacak araç ve gereçler arasında aydınlatma direği, armatürü güneş enerji paneli, batarya ve şarj düzenleyici yer alır.

Solar Aydınlatma Farklılıkları Nelerdir?

Şebekeye bağlı aydınlatma sistemleri ile solar aydınlatma istemleri arasında farklılıklar mevcuttur. Elektrik şebekesinde kullanılan materyaller akım trafosu, kofra kutusu, armatür, kuvvet ve kompozisyon panoları, kompak şalter, reaktif röle, kontaktör, kondansatör deşarjı, otomat, sigorta buşonları ve yer altında kullanılan kablolardır. Elektrik şebekesinde bakım ve arıza bedeli vardır. Solar aydınlatma çevre dostu olup elektrik şebekesi için ifade edilen gereksinimlere sahip değildir. Elektrik enerjisi yüksek rakamsal değerleri gözler önüne sermekte olup kullanımı dikkat gerektirir. Güneş enerjisinden elde edilen elektrik ihtiyaçlarınızı karşılamanıza ve dağıtımını gerçekleştirmenize de olanak sunar. Enerji gereksinimine sahip olan her mekânda rahatlıkla kullanılabilir.

Solar Aydınlatma Nerelerde Kullanılır?

Yabancı bir kelimedir solar. Türkçe güneş anlamına gelir. Teknolojik yatırım çalışmaları ile yaşantımıza girerek doğal enerji kaynaklarına olan ilginin artış göstermesini sağlamıştır.  Sınırsız bir enerji kaynağına sahip olan güneş dışa bağımlılığa uzaktır. Ucuz ve ekonomik olması sürdürülebilinirliğini arttırmıştır. Solar aydınlatma cadde ve sokak aydınlatmalarında, benzin istasyonlarında, park ve bahçe aydınlatmalarında, güneş enerjili led sinyalizasyon ve  güvenlik sistemlerinde, Eğlence mekânlarında ve enerjiye gereksinim duyulan diğer mekânlarda doğal olarak kullanılmaktadır. Gündüz depolanan enerji gece karanlığı aydınlatan bir güce dönüşür. Yaşantımızın her kademesinde yaygınlık kazanan enerji kaynakları doğru kullanıldıklarında insanlığa büyük hizmetler verecek güce sahiptirler.

 

ETİKETLER : solar aydınlatma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu