Başakşehir’in Eğitim Öncüsü; Atabek Koleji

Ailelerin en büyük korkularından biri kesinlikle çocuklarına seçecekleri okullar.
Bu haber 2017-02-18 15:11:23 eklenmiştir

Çocukları için gelecek kaygısı yaşayan aileler bu süreçte çocuklarını en iyi şekilde yetiştirebilmek adına çok fazla çaba sarf ediyor.

Türkiye'deki eğitimin kalitesi uzun zamandır tartışılıyor. Bu sebeple aileler çocukları için okul seçerken çok fazla zorlanıyor. Devlet okullarının fiziki yetersizliği ve buna bağlı olarak da eğitim kalitesinin düşük olmasından tedirgin olan aileler çocuklarını özel okullara göndermeyi bir çözüm olarak görüyor.

Çocuğunuza Uygun Ortaokul Seçmenin Yolları

Okul seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında kesinlikle okulun bulunduğu mekan gelmektedir. Çocuklarınızı emanet ettiğiniz ikinci yuvası en az evi kadar korunaklı ve güvenli olmalı

İkinci seçenek ise okulun sunduğu imkanlar. Çocuğunuz sadece temel dersleri değil aynı zamanda farklı etkinlikleri de yapma fırsatı yakalayacağı okullara yönlendirilmeli. Bu sebeple çeşitli faaliyet imkanı sunan, çocuğunuzun hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olan, bazı şeyleri uygulama fırsatı sunarak öğrenmesine destek olan eğitim kurumlarının tercih edilmesi çocuklarımıza yapılacak en büyük iyiliklerden birisidir.

Ortaokul bitiminde gerçekleşecek olan TEOG sınavı çocukların geleceğinin şekillenmesi adına oldukça önem taşıyor. Çocuklarımızın bu sürece en iyi şekilde hazırlanıp geleceklerini garanti altına almasına yardımcı olmalıyız.

Ortaokul süreci,  gençlerimizin fiziksel ve duygusal anlamda oldukça farklı değişiklikler yaşadığı bir dönemdir. Ergenlik dönemi diye tabir ettiğimiz bu süreçte gençlerimizi anlayabilecek, onları doğru şekilde hayata hazırlayarak gelecekleri için doğru karar vermelerinde yardımcı olacak eğitim kadrosuna sahip bir ortaokul seçmeniz gerekir.

Çocukların Eğitiminde Okulun Yeri ve Önemi

Bir ülkenin geleceği o ülkenin eğitim seviyesine bağlıdır. Hızla gelişen teknoloji, bilim ve toplumsal hayata ayak uydurmak için eğitimde de yenilikçi adımların atılması gerekir.

Okullarda verilen eğitimin güncel olmasının yanı sıra çocuklarımıza bu bilgilerin nasıl aktarıldığı da oldukça önemlidir. Bu süreçte de eğitim kurumlarının kalitesi ön plana çıkmaktadır. Çocuklara sadece temel bilgiler değil aynı zamanda vatandaşlık olma bilincini, iyi insan olma bilinicini, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilme yetisini aşılayan eğitim kurumları diğer eğiti kurumları içerisinden başarılı bir şekilde sıyrılmakta. Başakşehir ortaokullar da tam bu noktaya ortaya çıkıyor

 

Başakşehir ortaokullar dendiğinde akla il gelen Atabek Koleji ise çocuklarınıza kaliteli eğitimin yanı sıra bilinçli birer birey olmayı, geleceklerini garanti altına almak için gereken özeni göstermeyi aşılamaktadır. Eğer çocuklarınızın kaliteli bir eğitim almasını istiyorsanız http://www.atabekkoleji.com/basaksehir-ortaokullar/ bu linke tıklayarak içerisinde öncü olan Atabek Koleji hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu