Göz Enfeksiyonu Nedir?


Bu haber 2017-02-05 04:51:57 eklenmiştir

Konjonktivite, gözde kızarıklığa sebep olan konjoktiva adı verilen tabakada meydana gelen iltihaplanma durumudur. Gözün içerisinde kırmızı renkli damarlar bulunmaktadır. Dikkatlice bakınca belirgin vaziyette görülebilir. Konjoktiva dış kısmı nemli tutan bir madde salgılamaktadır. Eğer bu yapıda iltihaplanma gibi bir problem meydana gelirse damarlar daha fazla şekilde belirginleşir ve kızarır.

3 Farklı biçimde göz enfeksiyonu

                3 çeşit konjonktivit çeşidinden birincisine bakteriyel konjonktivite denir. Bakteriyel sebeple oluşmuş olan göz enfeksiyonu çeşidi genellikle sarıya yakın olan yeşil bir renk akıntıya sebep olmaktadır. İkincisi adenorival konjonktivite denilen ve yine bakteri sebeple meydana gelen ancak antibiyotiklerden etkilenmeyen cinste enfeksiyondur. Üçüncü ve en sakıncalı olanı ise herpes simpleks konjonktivite ve keratiti adını almış olan göz iltihabı çeşididir.

           

Tedavi ve dikkat edilmesi gerekenler

 

            Günlük hayatın içinde çevre kirliliğinden dolayı bile çok kişide görülen bu rahatsızlık pek ciddiye alınmaz. Özellikle küçük yaşlarda daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilmesi ihtimalinden dolayı çocuklarda göz enfeksiyonu durumuna çok dikkat edilmelidir. Belirtiler doğrultusunda derhal bir uzmana gözükmelisiniz. Zamanında ve doğru antibiyotik kullanımı ile iyileşme gerçekleşecektir.

ETİKETLER : göz enfeksiyonu göz iltihabı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu