Mevlüt Hediyelikleri ve Malzemeleri

Düzenlenecek olan mevlüt ya da cemiyetlere katılanlara dağıtılan ürünlerdir.
Bu haber 2017-02-02 21:47:04 eklenmiştir

 Mevlüt hediyelikleri içinde Yasin kitapları, Kuran’ı Kerim, teşbih, seccade, mevlüd şekerleri bulunur. Cemiyet ya da davete kaç kişi katılacaksa o sayıda hazırlatmanız mümkündür. Bebek doğduğunda, sünnet törenlerinde, cenazelerde, kandil gecelerinde yapılan mevlütlerde, mevlüdün amacına göre farklı hediyelikler hazırlatabilirsiniz.

Mevlüdün Amacı Nedir?

Asker uğurlama, hac törenleri, kutsal gecelerde düzenlenir. Mevlüd ile birlikte dualar okunur ve dini sohbetlerde bulunur. Gelen davetlilere ise hediyelik eşyalar verilmesi bir gelenektir. Adaklarda, çocukların kırkının çıkmasında ya da bir ölünün kırkı çıktığında da mevlüd düzenlenir. Mutluluk ve hüznün birlikte olduğu ve yoğun duyguların yaşandığı anlamlı bir gündür.

Hediyelik Mevlüt Malzemeleri

Düzenleyeceğiniz mevlüdün kaç kişilik olacağını belirledikten sonra önemli gün için toptan ya da belirli sayıda mevlüt hediyelikleri alarak sevdiklerinize o günün anlam ve önemini gösterebilirsiniz. Cenaze mevlitlerinde daha çok Yasin kitabı ya da isme yazılı Yasin kitapları dağıtılır. Düzenlediğiniz cemiyet farklı olsa dahi özel mühürlü şerifli gül, kutlu doğum albümleri, özel baskılı balonlar ve dini bilgiler içeren kitapları her mevlitte dağıtabilirsiniz.

Mevlütler için Hediyelik Mevlüt Malzemeleri

Gül demetleri, Peygamber efendimizin öğütlerinin olduğu kartelalar, hadis küpleri hediyelik mevlit malzemeleri içinde yer alır. Mevlütler kimi zaman yeni doğan bebeğin mutluluğunu paylaşmak için düzenlenir kimi zaman ise birini kaybetmenin verdiği acıyı birlikte anmak için düzenlenir. Cemiyetlerde dağıtılacak hediyelik mevlüt malzemeleri çok özel olmalıdır.

Mevlitlerde Dağıtılan Özel Mevlüt Hediyelikleri

Mevlüd şekerleri, gülsuyu, isme özel Kuran’ı Kerim, örtü şallar, özel hediyeleri sevdiklerinize dağıtarak mevlüdünüzün anlam ve önemini herkese pekiştirebilirsiniz. Mevlütte güzel duygularla birikte yapılan dualar neticesinde insanların birbirlerine pozitif duygular aşıladığı bir gerçektir. Bu manevi yoğunluğu güzel mevlüt malzemeleri sunarak her zaman sevdiklerinize hatırlatabilirsiniz. 

Mevluthediyesi.com ile hediyelik mevlüt malzemelerine toptan ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun fiyatlar ve kampanyalı alışveriş imkanları ile hediyelik malzemelere kısa sürede ulaşma imkanı. http://www.mevluthediyesi.com/ ile cenazelerinizde, bebek doğumlarında, sünnet törenleriniz için bütçenize uygun fiyatlı toptan hediyelik mevlit malzemelerini bulabilir ve istediğiniz adrese kısa sürede getirtebilirsiniz.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu