Estetik Merkezleri Ve Tedavi Yöntemleri

Günümüz teknolojisi ve tıp alandaki cerrahi gelişmeler sayesinde vücudun farklı noktaları adına estetik tedavi yöntemleri daha kolay ve kısa bir sürede gerçekleşebilmektedir.
Bu haber 2017-07-01 17:50:08 eklenmiştir

            Günümüz teknolojisi ve tıp alandaki cerrahi gelişmeler sayesinde vücudun farklı noktaları adına estetik tedavi yöntemleri daha kolay ve kısa bir sürede gerçekleşebilmektedir. Bu konuda iki farklı ana dalda yöntem mevcuttur. Plastik cerrahi, (yeniden yapım ve onarım) ile birlikte estetik cerrahi, (Kozmetik) olarak ayırmak mümkündür.

 

            Bu iki değişik yöntem ışığı altında hastaların fiziksel durumları göz önüne alınarak ne tür bir tedavi uygulanması gerektiği, aynı zamanda isteğe bağlı olarak hasta ile doktorun sağladığı iletişim bünyesinde karar verilir. Farklı estetik merkezleri bünyesinde burun estetikleri, yüz gençleştirme, meme estetikleri, vücudu şekillendirme, lazer ile yüz gençleştirme ile birlikte bunun gibi tedavi uygulamaları yapılabilmektedir. Özellikle hastanın almak istediği tedaviye ne kadar ihtiyacı olduğu fiziksel ve ruhsal bakımdan detaylı bir şekilde incelenir ve buna göre bir yöntem seçilerek kişi, alanında uzman doktorlar bünyesinde tedaviye alınır.

 

Estetik Cerrahi Yöntemi

 

            Bu yöntem daha çok vücudun farklı noktalarının görsel anlamda daha düzgün bir görünüme bürünmesi için yapılan uygulamalar bütünüdür. Profesyonel ve yıllar içerisinde güçlü bir tecrübe kazanmış olan doktorlar bünyesinde yapılması gerekilen bu yöntem, büyük bir eğitim ve deneyim gerektirir. Bu tedavi ışığı altında aşırı büyümüş olan memelerin istenilen boyutlara getirilmesi, nefes alma problemleri yaşayan ve şekil bozukluğundan ötürü yakınılan burun estetiği, yüz çevresinde germe ve gençleştirme yöntemleri ya da kulak kepçesi düzeltme ve vücut yağlarını son teknoloji cihazlar kapsamında; liposakşın, lipektomi ve lazer yöntemleri ile yağ tabakalarını alma yöntemleri yapılır.

 

Plastik Cerrahi Yöntemi

 

            Doğuştan gelen vücut şekil bozuklukları ya da anomalilerin düzeltilmesi bu alanı kapsamaktadır. Doğumda ortaya çıkan sorunlar, bir takım kazalar ile meydana gelen travmatik problemler büyük bir oranda yenileme sürecine alınır ve hastanın görsel olarak normal bir görünüme kavuşması sağlanır. Dudak yapışması, yüz yaralanmaları ya da doku tümörleri, kesikler ve birçok şekil bozukluğu plastik cerrahi alanına dahildir. Bu iki farklı yöntem için ise en iyi estetik merkezi bünyesinde, geniş bir cihaz ekipmanı ve uzman bir kadro, steril bir ortam ve geçmişe dayalı sağlam referanslar ile tüm sorunlar artık kolayca çözümlenmektedir.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu