Terapi Çeşitleri

Çoğu kişi fiziksel sağlığını önemsediği kadar zihin sağlığını önemsemez. Halbuki herhangi bir psikolojik sorun tüm vücudu etkisi altına alarak zarar verebilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için bir uzman desteği alınarak hastaya terapi uygulanmasıdır.
Bu haber 2017-06-05 21:29:15 eklenmiştir

            Çoğu kişi fiziksel sağlığını önemsediği kadar zihin sağlığını önemsemez. Halbuki herhangi bir psikolojik sorun tüm vücudu etkisi altına alarak zarar verebilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için bir uzman desteği alınarak hastaya terapi uygulanmasıdır. Terapi kişinin psikolojik rahatsızlıklarının giderilmesi için yapılan uygulamalardır. Birçok çeşidi mevcuttur. En çok tercih edileni bireysel terapi çeşididir. bireysel terapi, kişiye özel uygulanan bir terapi biçimidir. Kişinin duygusal sorunları, aile ilişkileri ve psikolojik rahatsızlıkları bu yöntem ile giderilmeye çalışılır.

 

            En önemli terapi çeşitlerinden ikincisi ergen terapisi çeşididir. Ergenlik, çoğu psikolojik sorunun yaşandığı bir dönemdir. Bu dönemde duygu yoğunlukları çok fazla olduğundan bazı çocukların tedavi edilebilmesi gerekebilmektedir. Bu durumda devreye ergen terapisi girmektedir. Ergen terapisinde çocuğun okuldaki sorunları veya agresif davranış biçimi tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Üçüncü terapi çeşidi ise evlilik terapisi çeşididir. Bu terapi iki kişiye aynı anda uygulanmaktadır. Çift terapisi de denmektedir. Evliliği bitmek üzere olan çiftlere yardımcı olmak amacı ile uygulanmaktadır. Bu terapi çeşidinde başarı oranı oldukça yüksektir. Bu sayede evliliği kurtulmuş olan birçok çift mevcuttur.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu