Rinoplasti Ameliyatı

Rinoplasti ameliyatını günlük hayatınızda duymuş olabilirsiniz. Ronoplasti bir çeşit estetik ameliyattır diyebiliriz. Bu ameliyatta burun estetiği yapılır ve burun üzerinde düzenlemeler yapılır.
Bu haber 2017-04-12 15:11:16 eklenmiştir

Rinoplasti ameliyatını günlük hayatınızda duymuş olabilirsiniz. Ronoplasti bir çeşit estetik ameliyattır diyebiliriz. Bu ameliyatta burun estetiği yapılır ve burun üzerinde düzenlemeler yapılır. Aslında bu ameliyatın başarı oranı hastanın cilt özelliğine bağlıdır. Yani kişinin cilt uyumu ve kıkırdak yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hastanın burun deliklerinden içeri doğru yapılan kesik işlemleri ile gerçekleştirilir. Hastanın cildi üzerinde kesik görülmez. Kıkırdak dokusunun deriden ve mukozadan ayrılması ile gerçekleştirilen ameliyat sadece 18 yaşındaki bireylere yapılır. Bunun dışında ekstra bir şekilde bu yaşın altındaki kişilere asla ama asla uygulanmaz ve ameliyat yapılması dahi teklif edilemez. Çünkü 18 yaş altındaki bireylerin daha estetik yapıları uygun değildir. Gelişme sürecinde olduklarından dolayı zorunlu kalınmadıkça bu ameliyat asla yapılmaz. Özellikle bu ameliyat yapılmadan önce hasta ile ilişki kurmak ve bu rinoplasti ameliyatını neden yaptırmak istediğini sormak gerçekten çok önemlidir. Özellikle son zamanlarda artan başkasına benzeme sendromu adı altında yüzlerce hasta hastanelere başvuruyor. Tabi ki bu hastaların bir çoğuna gereken uyarılar yapılıyor.

Özellikle hayalperest yapıda olan hasta sayısı da bir hayli fazla. Çünkü bazı insanlar burun ameliyatını yaparak başka birine bir sanatçıya, ünlü birine benzeyebileceğini düşünüyor ve sırf bunun için ameliyat yapma gereksinimi duyuyorlar. Tabi ki bu doktorlar tarafından talep edilen bir sorudur ve gerektiğinde kişiye Psikiyatri yönlendirmesi yapılır ve kişinin tedavi edilmesi talep edilir. Hasta ameliyat öncesi estetik cerrahtan taleplerini belirtir ve estetik cerrah bu konuda hastaya belli uyarılar yapar. Bu uyarıları yapıktan sonra hasta ile ortak bir yol çizilir ve bu yol doğrultusunda gidilir. Rinoplasti Ameliyatı sırasında hastanın burun deliklerine kanama sebebiyle tampon pamuklar yerleştirilir. Bu pamuklar yaklaşık 2-3 gün hastanın burnunda kalır ve olağan dışı bir durum gerçekleşmezse bu tamponlar bu süre sonrasında hastanın burnundan çıkartılır. Ardından hastanın nefes alması sağlanır. Bunun dışında burnunun üzerine arter konur. Arterin çıkarılma süresi ise yaklaşık bir hafta gibi bir süre sürmektedir. Ameliyat sonrasında gözlerin etrafında şişlik ve morluk oluşumu görülür. Tabi bu morlukları gitmesi 1 hafta gibi kısa bir süreyi bulmaz. Ortalama 1-2 ay gibi bir süre beklemeniz gerekecektir. Bu süreden sonra burun şeklini alması ve düzelmesi için yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre beklemeniz gerekecektir. Bu süre zarfında zaten belli süreler boyunca kontrole sık sık gelmeniz ve burunda oluşan değişikliklerin gözlenmesi gerekmektedir. Bu gözlemler her kontrolünüzde kayıt altına alınır ve burnunuz şekil alana kadar bu işlemler devam eder. Sonunda ise burnunuzun yenilenmiş hali ile karşılaştırma yapılır. Tabi ki Rinoplasti ameliyatı zor ve profesyonel cerrahi isteyen bir ameliyattır. Deneyimli, bilgili, estetik görüşe sahip doktorlar tarafından yapıldığı takdirde hastanın yüzünü güldürecek sonuçlar ortaya her zaman çıkacaktır.

 

Detaylı bilgi için tıklayın

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu