Anabolik Steroidler

Steroidler Profesyonel ve Amatör sporcular tarafından performansı iyileştirmek ve kasların onarım süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Dünya genelinde geniş bir kullanım oranına sahiptir.
Bu haber 2017-03-31 13:25:48 eklenmiştir

Steroidler Profesyonel ve Amatör sporcular tarafından performansı iyileştirmek ve kasların onarım süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Dünya genelinde geniş bir kullanım oranına sahiptir. Profesyonel sporlarda Steroid kullanımının inkarı alışılmış bir durumdur. Muhtemelen kariyerinin belli bir noktasında her ne dozda olursa olsun Steroid kullanmayı düşünmemiş bir sporcu yoktur. Kür olarak bilinen yöntemde bir çok kişi farklı Steroidleri karıştırmanın daha iyi sonuçlar vereceğine inanır. Vücudunuzda tek bir maddeden bolca bulunacağına birkaç maddenin düşük oranda bulunması daha iyidir. Bu da Reseptörlerinizin devamlı çalışmasını ve bu maddeleri vücudunuzun en iyi şekilde kullanmasını sağlar. Bir çok uzman Steroidlerin kasların fizyolojik sınırlarını zorlayabileceğine onları doğal yollarla erişebileceklerinden daha fazla büyüklüğe hıza ve güce ulaştırabileceğine inanıyor. Steroidler vücudu kas gelişiminin doğal sürecini artırarak etkiler.

Kas gelişiminin anahtarı Protein sentezi ve hücre yenilemedir. Kaslar Protein içeren uzun Lif zincirinden oluşur binlerce Lifin birleşmesi bir Kası oluşturur. Bir Sporcu zorlayıcı bir çalışma yaptığında kas yapısı hasar görür ve kas liflerinde minik yırtılmalar oluşur. Yeterli Beslenme ve Dinlenmeyle Vücut bu lifleri onararak doğal yollarla hasarı giderir. Bunun sonucu daha önce olduğundan daha güçlü ve daha iri bir kastır. Amaca yönelik Her çalışmayla birlikte Sporcu kaslarının daha büyük ve güçlü olması için gerekeni yapmış olur. Steroid kullanımıyla kas yenileme süreci daha hızlı olur.

Normal bir insan Vücut Geliştirme amacıyla Antrenman yaptığında kaslarını yırtar ve kaslarının kendilerini yenilemeleri için 2 antrenman arasında 48 saat geçmesi gerekir. Anabolik Steroidler bu süreci hızlandırır. 48 saat geçmesi gerekirken bu süre sadece 24 saate düşer. Böylece daha sık daha uzun süre ve daha yoğun bir şekilde Antrenman yapılabilir. Buna rağmen kasların onarılması mümkündür. Doğru ve bilinçli bir şekilde Steroidleri kullananlar bir sporcunun doğal yollarla yapabileceğinin çok ötesinde kas gelişimi sağlar. Bilim adamları Anabolik Steroidlerin gücünü onlar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra anladılar.

1939 yılında Alman Bilim Adamı Adolf, Testosteron konusunda öncülük eden çalışmalarıyla Nobel Kimya ödülünü kazandı. Adolf Hitler bu ödülü kabul etmesine izin vermedi. Dünya Savaşından soğuk savaşa kadar Almanya steroid araştırmalarına öncülük etti. 1976 Montreal olimpiyatlarında Doğu Almanya atletleri 40 Altın Madalya kazandılar. Bunlardan 11 tanesini Kadınlar Yüzme Ekibi kazandı. 1970 yıllarında Doğu Almanyanın yüzme havuzunda sıra dışı bir rekoru vardı. Bir ilaç programı kullandıkları ve tüm madalyaları bu yolla aldıkları bundan ancak 20 yıl sonra ortaya çıktı. 1970 yıllarının sonunda steroidler diğer ülkelerdeki sporları da etkiledi. O zamanlar Steroid Terimi henüz halkın diline yerleşmiş bir kelime değildi. 1980 yıllarında Steroidler neredeyse her sporda yerini aldı. 1988 yılında Kanadalı koşucu Seul olimpiyat oyunlarındaki 100 metrelik koşuda dünya rekoru kırarak altın madalya kazandı. Bir idrar testi onun steroid kullandığını ortaya çıkardı.

Ben Johnson Anabolik Steroidlerle doping yaptığı için madalyasını kaybetti. Steroidler sayesinde Dünya tarihinde kayıtlara geçmiş en hızlı 100 metre koşusunu gerçekleştirdi. Bu Performans Dünyaya Steroidlerin gerçekten etkili ilaçlar olduğunu gösterdi. Çünkü bundan 2 yıl sonra Ben Johnson Steroid kullanmadan yarıştığında başlıklar şöyleydi. “Ben Johnson geri döndü ve artık daha yavaş.” Johnson skandalından sonra Amerikan hükümeti steroidlerin tıp dışı kullanımını yasaklayan kanunlar çıkardı. Buna karşı çıkanlar arasında Amerikan Tıp Derneği, Besin ve İlaç Bakanlığı da var. Hepside Steroidlerin bağımlılık yapmadığına yasaklamaya uygun olmadıklarına tanıklık ettiler. Azda olsa Steroid Sipariş edilebilecek güvenilir kaynaklar mevcuttur. Buna rağmen 1990 yılında Meclis oylamasıyla Reçetesiz steroid kullanımı illegal ilan edildi. Steroid alanların çoğu riskin minimum olduğunu, az olduğunu veya üstesinden gelebilecekleri bir seviyede olduğunu söyler. Anabolik Steroidlerin insan üzerindeki etkileri ve geçmişi kısaca açıklanmıştır. Steroid Satın almak için her zaman güvenilir kaynakları tercih etmenizi öneriyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu