Şerifali İmplant Merkezi


Bu haber 2017-03-26 21:19:35 eklenmiştir

Ağzımızda eksik diş varsa besinleri rahat çiğneyemeyiz, çene kemiğinde erime ve bozulmalar olur, konuşmada güçlükler yaşarız. Bu nedenle eksik dişler dolgu ve protez gibi yöntemlerle tamamlanır. Eksik dişlerin tamamlanmasında son yöntem implant uygulamasıdır. İmplant eksik olan dişin yerine çene içerisine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş köküdür. Tek dişi olmayan hastalardan hiç dişi olmayan hastalara kadar herkese uygulanabilir. Ama uygulanması için gerekli şartların olması ve hekimin bu şartlara göre karar vermesi gerekir. DentaPlus diş kliniği Şerifali implant uygulamalarında çok yüksek başarı elde etmektedir. Diş implantları protez ve köprü gibi uygulamalara göre doğal dişlere en yakın alternatiftir.

Hastaya implant uygulaması yapmadan önce diş hekimi hastanın genel sağlık durumuna bakacaktır. Diyabet, yüksek tansiyon, hemofili hastalığı olanların doktorlarıyla görüşülüp implant için risk taşıyıp taşamadığı tespit edilir ve buna göre karar verilir. Kemik yapısı gelişimini tamamlamamış gençlere implant yapılmaz. İmplant uygulamasında hastanın sigara içmemesi gerekir. Bunların dışında en önemlisi de çene kemik yapısının implant için uygun olup olmadığının tespit edilmesidir.

Şerifali implant merkezi başarılı implant uygulamalarıyla hastalarının doğal dişlerini aratmayacak dişlere sahip olmasını sağlıyor. İmplant dişlerin çeneye tutunma şekli de doğal dişlere çok benziyor. Bu benzerlik nedeniyle implant diş sağlığının korunması doğal diş sağlığının korunması gibidir. Dişlerin düzenli fırçalanması diş sağlığının korunmasında en etkili işlemdir. Diş ve diş etlerinde apse oluşması, kızarmalar ve şişlikler olması zamanla doğal dişi etkileyeceği gibi implant dişi de etkiler. Bu nedenle diş temizliğinin ve bakımının yanısıra düzenli olarak belli aralıklarla diş hekimine gitmek de gerekir.

 

İmplant tedavisi hakkında öğrenmek istediğiniz her bilgiye www.dentaplus.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. İmplant kimlere uygulanır, kimlere uygulanmaz, implant dişin ömrü ne kadardır, bakımı nasıl yapılır, implant uygulamasında ağrı ve acı olur mu gibi merak ettiğiniz her şeyi DentaPlus web sitesinde bulacaksınız. İmplant yapımında doku dostu olan titanyum kullanılıyor. Bu nedenle implant vücut tarafından reddedilmiyor.  İmplant uygulamasında genellikle lokal anestezi yapılıyor, bazen da genel anestezi yapılıyor. Böylece implant uygulamasında ağrı veya acı hissedilmiyor. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu