Kültür Tuğlası, Dekoratif Kültür Tuğlası, www.ugur-ticaret.com


Bu haber 2017-03-26 21:03:47 eklenmiştir

Eskiden yapılan evlerde temel duvar malzemesi olarak tuğlalar kullanılırdı. Çok değil 30 yıl kadar öncesine kadar hala temel malzeme buydu. Şimdilerde inşaat alanında pek çok şey değişti ve duvar örnek yerine hazır malzemeler kullanılmaya başlandı.

 

İnşaat alanında artık kullanımı kalmayan tuğlalar ise gereklilikten değilse de dekorasyon amacı ile sık sık kullanılır oldu. Tuğlanın görünümü hemen herkeste sıcak bir duygu yaratıyor çünkü. Bu nedenle de inşaat tuğlası değil ama kültür tuğlası, iç ve dış cephe kaplamalarında vazgeçilmez bir malzeme oldu. Elbette pek çok mekanda da antik etki yaratmak için kullanılmaktadır.

 

Kültür Tuğlasının Avantajları

 

Tavan, duvar, iç ve dış cephe kaplaması olarak kullanılan kültür tuğlalarının pek çok avantajı vardır.

 

Öncelikle kaplama yapılan alana dekoratif bir görünüm kazandırır. Özellikle kafeterya tarzı ticari mekanların dekorasyonunda son derece uygundur. Bunun dışında konutlarda bir şömine köşesi gibi tasarımlarda kullanıldığında, şöminenin sıcaklığını daha da vurgulamaktadır.

 

Bu doğal malzeme, karakteristik yapısı ile uzun yıllar boyunca güzelliğini muhafaza edebilmektedir. Bu açıdan da bakıldığında dekoratif kültür tuğlası, ekonomik olmaktadır. Çünkü uzun yıllar boyunca, boyama istemez, dökülme yapmaz ya da herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur. Ayrıca renk değişimi istendiğinde de kolayca boyanabilmektedir.

 

Klasik tuğlalardan yarı yarıya daha hafifti ve bu da kolay uygulama şansı vermektedir. Kültür tuğlaları izolasyon özellikleri, model ve renk seçenekleri ile de avantaj sağlamaktadır. Nemden etkilenmeyen bu ürünler, aynı zamanda yüksek ısı ve güneş ışığına karşı yüksek mukavemet göstermektedir. Bu da dış cephe kaplaması olarak rahatlıkla kullanım sağlar.

 

Kültür Tuğlası Çeşitleri

 

Kültür tuğlaları, bildiğimiz kırmızı renginin dışında farklı şekillerde ve renk tonlarında hazırlanabilmektedir. Eskitilmiş ya da rustik çeşitleri ile de uygulanacağı mekanın uyumuna göre tasarlanabilmektedir.

 

Amerika ve Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan ve ülkemizde son yıllarda kullanımı artan dekoratif kültür tuğlası renk ve şekil çeşitlerini incelemek için www.ugur-ticaret.com adresindeki referans çalışmalarımızı izleyebilirsiniz.

 

 

Böylece yapacağınız dekorasyona ya da aklınızda bulunan tasarıma en uygun kültür tuğlasını kolayca seçebilirsiniz. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu