Baş Ağrısı Tedavisinde En Etkili Yöntem


Bu haber 2017-03-23 17:02:32 eklenmiştir

Baş ağrısı hemen hemen her insanda rastlanabilen, anlık yada kalıcı ağrılar olarak nitelendirilen çeşitleriyle kendini gösteren bir sağlık sorunudur. Sebebi bilinen ve sebebi bilinmeyen ağrılar olarak sınıflandırılarak incelenir. Sebebi bilinmeyen ağrıların başında ise migren gelmektedir. Erkeklere oranla kadınlarda daha sık rastlanan migren en yaygın baş ağrısı hastalıklarındadır.

Migren ağrıları, kriz olarak adlandırılan ataklar halinde ağrı gelişir. Bu ataklar uzun süre devam edebilmekte olup, genellikle başın tek taraflı bölgesinde kendini gösterir. Orta ya da şiddetli ağrılar olup, zonklama yapabilmektedir. Genellikle şiddetli ağrılarda bulantı ve kusma görülür, ışık ve ses bu ağrıları tetikleyebilir.

Migren çeşitli ağrı kesici ilaçlarla tedavi edilmekte ve kesin sonuçlar alınamamaktaydı. Ağrının şiddetine göre ilaç dozu artıyor belli bir süre sonra hastalar ağrı kesici almadan günlük yaşantılarına devam edemiyordu, çünkü şiddetli migren ağrıları sosyal ve iş hayatını olumsuz etkilemektedir. Migren tedavisinde en etkili ve yeni yöntem migren botoks ile artık migren ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün!

Yüzdeki kırışıklık için botoks yaptıran migrenli hastaların, botoks sonrasında migren ağrılarında azalma olmasıyla botoksunmigren’e etki ettiği fark edilmiştir. Bunun üzerine yapılan araştırma ve deneyler sonucunda migren botoks tedavisi ortaya çıkmıştır.

Botok daha önce kozmetik amaçla kullanılırken sadece yüz bölgesine uygulanıyordu, migren tedavisinde ise şakak, ense, ve boyun bölgelerine uygulanmaktadır. Böylelikle migren botoks ile ağrı yapan bölgelere ulaşarak tedavi sonuç vermektedir.

Migren, botoks taksim*bölgesinde Galata Tıp Hastanesi’nde uzman hekimler tarafından tedavi edilmektedir. Tedavi için önemli olan husus Nöroloji doktoru tarafından yapılıyor olması ve güvenilir tıp merkezlerinde tedavi olunması gerekmektedir.

Galata Tıp botoks taksim ile uzman Nöroloji doktorları tarafından gerekli tetkik ve tanı sonrasında migren tedavisi olabilirsiniz. Tedavinin kesin sonuç vermesi ve doğru uygulanması için güvenilir merkezlerin seçilmesi çok önemlidir. Sağlık şakaya gelmeyeceği için kulaktan merdiven altı diye tabir edilen yerlerden uzak durmalıyız.

Galata Tıp hakkında bilgi almak, botoks migren tedavisi detaylarını öğrenmek için http://www.galatatip.com.tr/ adresini ziyaret edebilir, hekim kadrosunu inceleyerek randevunuzu alabilirsiniz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -

Bakbumoda Kadın Moda Haber Portalı
© Copyright 2017 Bakbumoda. Tüm hakları saklıdır.
erkek deri mont bodur zeytin fidanı adana masaj salonu